Inhoud
De behoefte om het nu op het doek vast te leggen, leidde uiteindelijk tot het impressionisme. Een impressie van het licht- en schaduwval van het nu. Deze schilderstijl wordt aangejaagd door de mogelijkheid om buiten te schilderen (plein air) dankzij de verftube en het Japonisme.
Deze lezing is onderdeel het complete online kunstgeschiedenis programma bestaat uit 48 interactieve live (dus niet vooraf opgenomen) online lezingen die gezamenlijk de gehele propedeuse opleiding westerse kunstgeschiedenis aan de universiteit vormen. Deze lezing is los te boeken en er is geen voorkennis vereist.
Dit is de link naar het complete programma
Literatuur
In de online leeromgeving vind je verdiepend materiaal en een samenvatting van deze lezing.
Als je alle kunstgeschiedenis lezingen wilt volgen, dan kun je het volgende boek aanschaffen:
Hugh Honour & John Fleming, A World History of Art, 14e druk, 2009 of in het Nederlands:Algemene Kunstgeschiedenis, 14e druk, 2013.
Koop het boek Algemene Kunstgeschiedenis van Honour en Fleming via deze link bij Bol.com.
Studie informatie
Studie informatie lezing online
Methodiek | Gedurende de lezing mag je vragen stellen of zienswijzen delen. Je krijgt toegang tot onze live online klas waar je net zoals in een klaslokaal de docent en alle deelnemers kunt zien en met elkaar kunt spreken. Bij deze lezingen willen we dat iedereen zichtbaar is voor de ander, net als in een klaslokaal. |
Online leeromgeving | Je krijgt toegang tot de bijbehorende online leeromgeving met een samenvatting van de lezing en verdiepende stof. |
Benodigdheden | PC, Apple, tablet of mobiele telefoon met camera en eventueel koptelefoon of oortelefoon als je geluid slecht is. En een goede internetverbinding. |
Online support | Je kunt met ons je verbinding van te voren testen. We zorgen voor online support bij aanvang van iedere lezing. |
Data en tijden
Deze live online lezing duurt 2 uur, inclusief 2 pauzes van 10 minuten. Een online live lezing gaat altijd door als er inschrijvingen zijn. Dus ook met 1 deelnemer!
Code | Dag | Tijden | Data | Docent |
---|---|---|---|---|
524 | Woensdag | 10:00-12:00 uur | 20 januari 2020 | Drs. Dianne Timmerman |
620 | Woensdag | 19:00-21:00 uur | 3 februari 2021 | Drs. Job Gerlings |
716 | Vrijdag | 09:30-11:30 uur | 2 juli 2021 | Drs. Dianne Timmerman |