Architectuur en stedenbouw
De leerlijn architectuur en stedenbouw bestaat uit een globalere cursus van 10 x 2 uren architectuurgeschiedenis van 0 tot nu en een verdiepingsleergang met 5 chronologisch opgebouwde tijdsvlakken van de Oudheid t/m de hedendaagse architectuur. Deze laatst genoemde cursussen worden in volgorde op dezelfde dag, tijden en regelmaat door gepland (dus b.v. cursus Middeleeuwen na Oudheid). Je kunt ook een specifiek tijdsvlak volgen zonder een voorafgaand tijdsvlak te hebben gevolgd. De cursussen bestaan uit interactieve, live online lezingen met Zoom. Er is gewoon gelegenheid om vragen te stellen. Iedereen neemt deel met beeld en geluid en het is alsof je samen in een klas zit. Op aanvraag (vooraf) kan een les worden opgenomen als je verhinderd bent om een les te volgen. Wil je een indruk krijgen van de les en/of het lesgeven van de docent, dan kun je ook een introductielezing volgen.

Verdiepingscursus architectuurgeschiedenis: tijdvak Renaissance t/m Verlichting
Wanneer de klassieke architectuur herboren wordt in Florence breekt een periode aan van grootse paleizen en kerken die ons moeten verleiden, gecombineerd een bewustwording van een goed ontworpen gebouw.
- Startdatum: maandag 10 oktober 2022

Verdiepingscursus architectuurgeschiedenis: tijdvak 19e en 20ste eeuw
De opkomst van het functionele ontwerp, discussie over stijlen en de abstrahering van de architectuur. Gecombineerd met een bewustwording van sociaal welzijn en enorme stedenbouwkundige uitbreidingen bepaalt deze periode hoe onze huidige wereld eruit ziet.
- Startdatum: dinsdag 27 september 2022

Verdiepingscursus architectuurgeschiedenis: tijdvak Hedendaags
Hoe zit onze huidige moderne architectuur eruit? Welke architecten bepalen nu de ideeën over een goed ontwerp, welke veranderingen komen op ons af en hoe zorgen architecten en stedenbouwkundigen dat ook de stad van morgen bewoonbaar blijft?
- Startdatum: volgt