Reis Architectuur en kunst in Lissabon 2026
De basisinformatie
  • Reisdata:
    - Vrijdag 27 november t/m woensdag 2 december 2026
  • Reissom: vanaf € 1.498,00
    (obv 2-pk, incl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds à € 27,50 pb en SGR-bijdrage à € 5,- pp)
  • 6-daagse reis, inclusief vlucht, transfer,  logies en ontbijt in 3-sterren hotel, vervoer naar en van Sintra en Mafra, ov-kaart voor 3 dagen en Nederlandstalige begeleiding met audioset.
  • Status:boekbaar
SRC Reizen
SRC Reizen

Wij organiseren onze reizen altijd in samenwerking met SRC Reizen. Het KaperGerlings Instituut inititeert de reizen en is verantwoordelijk voor het programma en de eigenaren van het instituut verzorgen de reisbegeleiding. SRC Reizen organiseert het vervoer (bus, trein of vliegtuig), transfer op locaties en het hotel.

Reisleiders
De reisleiders

Lissabon was een bekende stad voor ons en ook een verrassing bij het wederzien van deze Portugese hoofdstad. Zo een eigen sfeer, oud en nieuw dichtbij elkaar en veel hoekjes om te ontdekken. Graag nemen wij jou mee langs de kunst en architectuur van deze stad.

Ook deze reis gaan wij samen mee op pad.

 

Introductie

Aan de rand van het Europese continent, aan de monding van de Taag ligt de Portugese hoofdstad Lissabon. Een stad met een lange geschiedenis die haar sporen heeft achtergelaten in de architectuur en kunst. Als centrale stad van een wereldrijk tot een stad aan de rand van Europa, Lissabon kent vele hoogtepunten

Met deze reis ontdekken wij Lissabon aan de hand van de kunst en architectuur, oud en nieuw. Met de oude kathedraal Sé, het klooster van Jerónimos, koninklijke buitenverblijven in Sintra en de nieuwste architectuur in Parque de las Naciones en MAAT staat de architectuur centraal. Aangevuld met de beeldende kunst in de vele musea zoals MAC/CCB, MAAT, Calouste Gulbenkian Foundation, CAM, Museu Nacional de arte contemporânea do Chiado, Museu Vieira da Silva-Arpad Szenes en het atelier van Julio Pomar. Via de vele trappen, hellingen, uitkijkplateaus, monumentale kerken, grootse musea en prachtige parken, ervaren wij het Portugese leven in deze prachtige hoofdstad.

Ga je met ons mee? Voor deze reis betekent het dat je goed ter been moet zijn. Ondanks het gebruik van openbaar vervoer (waarbij liften en roltrappen vaker niet werken dan wel), wandelen wij veel bergen op en af met steile hellingen en gladde bestrating. Deze reis is helaas niet geschikt voor mensen met rollator of wandelstok. 

Het KaperGerlings Instituut en SRC Reizen zijn sinds enkele jaren vaste partners. Jaarlijks organiseren wij samen een aantal kunstreizen. Het initiatief, inhoudelijke voorbereiding en de uitvoering voor en tijdens de reis ligt bij het KaperGerlings Instituut en de reisorganisatie (vlucht, hotel en transfers) bij SRC Reizen. Samen zorgen wij voor een prachtig reisprogramma.

De onderstaande afbeeldingen geven een impressie van Lissabon.